Novosti


Obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja

Grad Novi Vinodolski tradicionalno obilježava Dan domovinske zahvalnosti, Dan hrvatskih branitelja te pobjedonosnu vojno-redarstvenu operaciju ,,Oluja”, kojom je, prije točno 27 godina, oslobođen veliki dio okupiranog hrvatskog teritorija. Mnogo je Novljana tih dana, od četvrtog do sedmog kolovoza 1995. bilo dio te velike i povijesne akcije. Program obilježavanja započeo je tradicionalnim polaganjem cvijeća i paljenjem svijeća ispred spomen obilježja u holu Gradske uprave te na grobovima hrvatskih branitelja iz Novog Vinodolskog.

Delegacija je predvođena gradonačelnikom Tomislavom Cvitkovićem i predsjednikom Gradskog vijeća Nevenom Pavelićem, a u pratnji predstavnika udruga branitelja proizašlih iz Domovinskog rata – Marinka Buljata i Ivana Polića, predsjednice UABA Zdenke Vukelić, predsjednika Hrvatskog časničkog zbora “Vinodol” Ivana Smojvera, predstavnika HVIDRA-e Davora Pavičića i Željka Franjkovića. Molitvu je predvodio novi župni vikar, velečasni Mateo Šutić.

Skip to content
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.