Novosti

Prijateljska utakmica nogometaša Vinodola i Rijeke

Nogometaši Vinodola odmjerili su snage u prijateljskoj utakmici sa glavnim pretendentom za ovogodišnju titulu 1. Hrvatske nogometne lige – HNK Rijekom.

Riječani su ugostili nogometaše Vinodola na pomoćnom travnjaku kampa na Rujevici, a utakmica je započela u 17 sati.

Novljani su pružili odličan otpor u prvom poluvremenu u kojem je Rijeka uspjela postići jedan pogodak.

Rijeka je povela u 18. minuti. Ajayi je uspio gurnuti loptu za Mateija koji je bio precizan s 15 metara – 1:0.

Nakon toga Vinodol se budi i stvara dvije stopostotne šanse. U 26. minuti Lagumdžija sjajno proigrava Tonija Petrinovića koji je uspio smiriti loptu i naći se sam pred golom Rijeke, no na žalost mladog Petrinovića, udarac s nekoliko metara udaljenosti odlično brani Sluga.

Još jedna odlična prilika dogodila se u 35. minuti, kada Šofranac griješi u vlastitom kaznenom prostoru, loptu mu oduzima Marijan Tomić, te pokušava lobom prevariti Slugu, no nije bio precizan.

U drugom poluvremenu prednost Rijeke je povećao Matei s dva pogotka, čime je došao do svog hat-tricka. Do kraja susreta konačni rezultat postavili su Ristovski i Črnica.

Evidentna je razlika u kvaliteti između nas, momčadi iz sredine tablice četvrte lige, i Riječana, koji se bore za osvajanje titule prvaka Hrvatske, a o čemu govori i krajnji rezultat. No, ohrabruje dobra igra iz prvog poluvremena, gdje smo uspjevali pružati solidan otpor domaćinu, uz dvije stopostotne prilike Tonija Petrinovića i Marijana Tomića – naveo je Neven Pavelić, predsjednik Nogometnog kluba Vinodol.

Rijeka – Vinodol 5:0

RIJEKA – Igralište na Rujevici

Gledatelja: 300

Strijelci: 1:0 Matei (18’), 2:0 Matei (49′-11m), 3:0 Matei (55′), 4:0 M.Ristovski (84′), 5:0 Črnic (87′)

RIJEKA: Sluga (od 59. Nevistić), Martić, Šofranac (od 46. Mulac), Kulušić, Zuta (od 46. Totić), Maleš (od 46. Matić, od 55. Lepinjica), Čanađija (od 59. Čeliković), Ajayi, Matei (od 59. Iličić), Črnic, Bezjak (od 46. M.Ristovski).

VINODOL: Hodžić (od 56. Godinić, od 89. Kršul), Radetić (od 70. Vidović), Lenac, Brusić, A.Petrinović, Uremović, T.Petrinović, (od 64. Preni), Tomić, Buljat (od 46. Mataija), Filipović (od 75. Kostić, Lagumdžija (od 59. Tonković).